Nasze programy

Za jedno z podstawowych zadań postawiliśmy sobie kompleksową pomoc w trudnych sytuacjach. Nie chcemy abyście Państwo byli zmuszeni do szukania pomocy w różnych miejscach, dlatego też uruchomiliśmy dwa autorskie programy: pomoc w konflikcie okołorozwodowym oraz program pomocy osobom z problemami odżywiania.

Problemy okołorozwodowe zaczynają się na długo przed rozwodem i dotyczą nie tylko małżonków ale także dzieci, często również innych członków rodziny, np. rodziców i teściów. Kończą się na długo po rozwodzie, w momencie, gdy poszczególni członkowie rodziny uporają się z tym, co się wydarzyło. Program, który stworzyliśmy ma na celu pomoc i wsparcie w każdym momencie tego długiego procesu.

Oddzielnym programem jest stworzenie centrum mediacji rodzinnych WGP: rozwodowych, opiekuńczych oraz majątkowych.

Drugi autorski program, to pomoc osobom z problemami odżywiania i ich rodzinom. Problemy odżywiania mają również szeroki zakres: od zaburzeń odżywiania, czyli anoreksji i bulimii, aż do nadwagi i otyłości. Problemy te dotyczą bezpośrednio osób, które się z nimi borykają, pośrednio dotyczą ich rodzin. Proponujemy kompleksową pomoc, od terapii indywidualnej, poprzez rodzinną, wsparcie dietetyka i doradcy żywieniowego, aż po grupy warsztatowe, które jednocześnie stanowią grupy wsparcia.

Uznaliśmy, że jedynie kompleksowa pomoc może sprawić, że na wielu polach jednocześnie nastąpi zadawalająca zmiana, a to sprawi, że nasza pomoc będzie naprawdę skuteczna.

 

Copyright © WGP Warszawska Grupa Psychologiczna --- ul.Czerska 18 lok. 130, 00-732 Warszawa --- email: info@wgp.org.pl
Wszystkie prawa do tekstów i ilustracji zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów bez pisemnej zgody WGP Warszawska Grupa Psychologiczna, zabronione.